Forum Logo  

Anasayfa Forum Duyuruları Yönetim İletişim
 -
Geri Git   ForumAdasi.Com > Eğitim - Öğretim > Dersler > Yabancı Dil


Yurt Dışında Dil Eğitimi Almanın Avantajları


Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu Yeni Cevap
 
LinkBack Seçenekler Görüntüleme stilleri
Alt 24 Ocak 2023, 05:29   #1
Çevrimdışı
Avatarsız Forum Üyesi
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yurt Dışında Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Yurt Dışında Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Bir dili öğrenmenin en pratik yolunun o dile maruz kalmak olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Kişiler bir dili kullanmaya başladıkları zaman o dili geliştirme eğilimi göstereceklerdir.

Yurt dışında dil öğrenmenin en büyük avantajı, öğrenilecek dili tüm detaylarıyla öğrenme imkanı bulabilmektir. Özellikle kişiler dilin doğduğu ülkelere giderek dil öğrenmeye gayret gösterirlerse o dilin öğrenilmemesi için hiçbir sorunun kalmayacağı söylenebilir.

Kişiler yurt dışına çıktıklarında mümkün olduğunca kendileriyle aynı dili konuşan kişilerle muhatap olmaktan kaçınmalıdırlar. Çünkü böylesi bir durumda kişiler, kendilerini yabancı dil konuşmak zorunda hissedecekler ve bundan kaçmak isteseler dahi bunu başaramayacaklardır. Örneğin Türkiye’den İtalya’ya giden biri, eğer orada Türkçe bilen biri ile ilişki kurarsa bu durum onun için olumsuzlukla sonuçlanacaktır. Çünkü en ufak bir zorlanmada hemen ana diline dönecek ve ilişkisini bu boyutta devam ettirecektir. Böylesi bir ilişki kişilerin yurt dışında dil öğrenmenin avantajlarını köreltecektir.

Bazen kişiler bu durumdan oldukça çekindikleri için yurt dışına çıkıp dil öğrenme avantajlarını geri tepmektedirler. Bunun önüne geçebilmek için sunulan küçük bir öneri ise, kişilerin yurt dışına çıktıklarında ilişki kuracakları kişilerin çok az miktarda kendi dillerini bilmeleridir. Böyle bir durumda her iki taraf içinde dilin gelişimi konusunda karşılıklı bir alış veriş gerçekleştirilecektir.

Yurt dışında dil eğitimi kişilerin sadece dil öğrenmeleri bakımından bir avantaj sağlamamaktadır. Kişilerin farklı kültürler ile karşılaşmasına bir kültürel çeşitlilik oluşmasına katkı sağlamaktadır. Kültür dil aracılığıyla aktarılan bir olgu olduğuna göre kişiler kendi kültürlerini birbirlerine aktarmada da dili kullanma durumunda kalacaklardır. Böylelikle dili bir başka boyutuyla kullanma durumundadırlar.

Yurt dışında dil eğitimi alan kişiler dili tüm detaylarıyla öğrenecekleri için ülkelerine döndüklerinde öğrenmiş oldukları dille ilgili eğitim verme imkanına sahip olabilmektedirler. Ülkemizde de özellikle yurt dışında dil eğitimini tamamlayıp geri dönen ve bu eğitimini başka kişilere de aktarmayı görev edinen pek çok kişi bulunmaktadır.

Günümüzde kişiler yurt dışı dil eğitimi almalarını özellikle özel sektör içerisinde iş görüşmelerinde bir artı değer olarak görmektedirler. Nitekim birçok şirket personel alımında bu tür artılara dikkat etmektedir.

Genel olarak yurt dışında dil eğitimi almanın kişilerin özellikle iş yaşamlarında etkili olduğu söylenebilmektedirler. Kişiler bu hususu göz önünde bulundurarak yurt dışı dil eğitimine önem vermelidirler

  Alıntı
Yeni Konu Yeni Cevap

İçeriği Sosyalleştir

Etiketler
almanın, avantajları, dil, dışında, eğitimi, yurt


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 konuk)
 
Seçenekler
Görüntüleme stilleri

Gönderme Kuralları
Konu açma yetkiniz yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti ekleme yetkiniz yok
Mesaj düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkSaat: 19:52.

Forum Bilgileri
Hukuki Aydınlatma Metni
ForumAdası, tüm hakları saklıdır.

Kurucu: Jön TüRk
Forum Sorumlusu: Zeze
Geliştiriciler: Regex & Cry
Tasarımcı: Mango

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Altyapı bilgilerini okuduğunuz vBulletin yazılımı ForumAdası üzerinde lisanslı bir şekilde kullanılmaktadır.
ForumAdası; internet ortamında kullanıcıların içerik üretmelerine, bu içeriklerin de önceden onaya tabi tutulmaksızın yayımlanabilmesine olanak sağlayan bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumAdası üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumAdası üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumAdası yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.

5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumAdası üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kurum ile paylaşılacaktır.