Forum Logo  

Anasayfa Forum Duyuruları Yönetim İletişim
 -
Geri Git   ForumAdasi.Com > Webmaster ve Teknoloji > Bilgisayar - Donanım

Bilgisayar - Donanım Bilgisayar, donanım ve yazılım forumlarıdır. Bilgisayar donanımı ve teknik konularda paylaşımlar yer alır.


Dikey Sekmeler Özelliği Getiren Brave 1.52 Güncellemesi Yayınlandı

Bilgisayar, donanım ve yazılım forumlarıdır. Bilgisayar donanımı ve teknik konularda paylaşımlar yer alır.


Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu Yeni Cevap
 
LinkBack Seçenekler Görüntüleme stilleri
Alt 01 Haziran 2023, 19:24   #1
Çevrimdışı
Forumdan Uzaklaştırıldı
Avatarsız Forum Üyesi
Postbit bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Dikey Sekmeler Özelliği Getiren Brave 1.52 Güncellemesi Yayınlandı

Dikey Sekmeler Özelliği Getiren Brave 1.52 Güncellemesi Yayınlandı

[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!]

Brave Software, Brave 1.52 web tarayıcısını kullanıma sundu. Güncelleme Windows, macOS ve Linux platformlarında mevcut ve yeni bir özellik olarak dikey sekmeleri sunuyor.

Dikey sekmelerin kullanılmasının ana nedeni, ekran alanını daha verimli kullanmaları. Ekranlar giderek genişledikçe, daha sınırlı yatay alan yerine dikey alan kullanmak daha mantıklı bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Brave‘in dikey sekmelerle ilgili vurguladığı bir başka avantaj da daha fazla yatay sekme açtıkça ezilmeleri ve sekmedeki metni okuyamamanız. Bununla birlikte, dikey sekmeler bir liste halinde. Bu nedenle ek sekmelere yer açmak için metin hiçbir zaman sıkışık olmaz.

Varsayılan olarak, dikey sekmeler bölmesi tarayıcının sol tarafında olacak. Açık sekmeleriniz, üstlerinde sabitlenmiş sekmeler görünecek şekilde uzun bir listede olacak. Aşina olduğunuz klavye kısayolları da aynı kalacak.

Sekmelerin çok fazla yer kaplamasını istemiyorsanız, dikey sekmeler düğmesini tıklatarak paneli sadece favori ikonların görüneceği şekilde daraltabilirsiniz. Gruplandırılmış sekmeler kullanıyorsanız bunlar aynı şekilde çalışır ve gruplar oluşturmanıza, etiketlemenize ve renk kodu vermenize olanak tanır.

Özelliği kullanmaya başlamak için Brave 1.52’ye güncelleyin ve ardından sekmelerinize sağ tıklayıp altta Dikey Sekmeleri Kullan’ı bulmalısınız.

[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!]


  Alıntı
Yeni Konu Yeni Cevap

İçeriği Sosyalleştir

Etiketler
152, brave, dikey, getiren, güncellemesi, sekmeler, yayınlandı, özelliği


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 konuk)
 
Seçenekler
Görüntüleme stilleri

Gönderme Kuralları
Konu açma yetkiniz yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti ekleme yetkiniz yok
Mesaj düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkSaat: 14:35.

Forum Bilgileri
Hukuki Aydınlatma Metni
ForumAdası, tüm hakları saklıdır.

Kurucu: Jön TüRk
Forum Sorumlusu: Zeze
Geliştiriciler: Regex & Cry
Tasarımcı: Mango

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Altyapı bilgilerini okuduğunuz vBulletin yazılımı ForumAdası üzerinde lisanslı bir şekilde kullanılmaktadır.
ForumAdası; internet ortamında kullanıcıların içerik üretmelerine, bu içeriklerin de önceden onaya tabi tutulmaksızın yayımlanabilmesine olanak sağlayan bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumAdası üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumAdası üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumAdası yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.

5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumAdası üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kurum ile paylaşılacaktır.