ForumAdasi.Com

ForumAdasi.Com (https://www.forumadasi.com/)
-   Özel Diyet Listeleri (https://www.forumadasi.com/ozel-diyet-listeleri/)
-   -   Kemik Suyu Diyeti Nedir? (https://www.forumadasi.com/ozel-diyet-listeleri/2732-kemik-suyu-diyeti-nedir.html)

Zeze 28 Temmuz 2022 17:33

Kemik Suyu Diyeti Nedir?
 
[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!]

Kemik Suyu Diyeti Nedir?

Kemik suyu diyeti, 4 haftaya kadar her hafta 2 gün sadece kemik suyu içtiğiniz 21 günlük sıkı bir diyettir. Bu aralıklı diyet, kemik suyunun zengin besinleri ile birleştiğinde, belinizin yanı sıra cildinizin sağlığı, enerji seviyeleri ve metabolik sendromun diğer semptomları üzerinde ölçülebilir etkiler yaratabilir.

Kemik Suyu Diyet Planı
Standart kemik suyu diyet planı 21 gün sürer, ancak bu günlerin sadece 6’sı kemik suyu tüketimi ile sınırlı olacaktır.
  • Adım 1: Bu diyete başladığınızda, haftada sadece kemik suyu içeceğiniz ardışık olmayan iki gün seçin.
  • Adım 2: Tavuk, ördek, kaz, dana, balık kafası kemiğinden yapılan o günlerde 6 bardak kemik suyu tüketmelisiniz. Bulyon küplerinden, karides suyundan veya palamut suyundan yapılan et suyundan kaçının .
  • Adım 3: Diyet uyguladığınız günlerde sadece kemik suyu tüketeceksiniz.
  • Adım 4: Haftanın diğer beş günü, Paleo diyetini izleyen geleneksel 3 öğün yemek planında olacaksınız . Bu, yüksek düzeyde sağlıklı yağ ve protein içeren son derece düşük karbonhidrat seviyeleri anlamına gelir .
  • Adım 5: Ardışık olmayan 2 diyet günü ve 5 Paleo gününden oluşan bu modeli 3 hafta boyunca tekrar edeceksiniz.
Not: Kemik suyu diyet planını uygularken Paleo diyetini dahil etmenin amacı, kilo vermenin ve genel sağlığı iyileştirmenin bir yolu olarak vücudunuzu karbonhidratlar yerine yağ yakmaya teşvik etmektir.

Bununla birlikte, bu sağlık yararları yalnızca anekdot niteliğindedir. Bazı uygulayıcılar, 3 hafta içinde 10 kilodan fazlasının kaybedilebileceğini iddia ediyor. Bu çorbalardaki yüksek seviyedeki kolajen ve diğer bileşenler, cilt sağlığını korurken ve kırışıklıkları giderirken vücudun büyümesini ve onarımını teşvik edebilecektir. Eklem ağrısı ve iltihabı, bu diyette alınan önemli mineraller ve bileşiklerden de hafifletilebilir. Hafıza ve biliş de artırılabilir.

Besin açısından yoğun sıvı, bağışıklık seviyelerini iyileştirmeye yardımcı olur. Ketozun daha erişilebilir enerji formları ürettiği bilinmektedir. Bu nedenle, karbonhidrat ve kalori yoksunluğunun ilk belirtileri geçtikten sonra ruh halinizde bir artış hissedebilirsiniz. Ayrıca detoks yetenekleri nedeniyle bağırsak ve karaciğer sağlığını iyileştirir. Kemik suyundaki jelatinin içinde bulunan glisin, iyi bir uyku sağlar. Bu yüzden et suyuna gece iksiri de denir!


Saat: 12:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.

Altyapı bilgilerini okuduğunuz vBulletin yazılımı ForumAdası üzerinde lisanslı bir şekilde kullanılmaktadır.